Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Burun Estetiği

  Doğal Görünümlü Estetik Burun

  Burun, yerleşim yeri ve fonksiyonları açısından yüzün en önemli yapılarından biridir. Kişinin yüz ifadesinin oluşmasında çok önemli bir rol oynamasının yanı sıra nefes alma işleminin yüzde 90’ını gerçekleştiren son derece değerli bir organdır.

  Rhinoplasti yani Burun Estetiği operasyonları hem estetik görünümün hem de fonksiyonel yapının düzeltilmesi amacı ile yapılabilir.

  Burun şekli ve burnun diğer yüz yapıları ile ilişkisi çok önemlidir. Orantılı, uyumlu ve doğal bir burun için dikkat edilmesi gereken bazı ölçümler vardır. Burun estetiği operasyonundan önce yüzün dikey ve yatay düzlemdeki uzunluklarına, gözler arasındaki mesafeye, alın ve çene genişlikleri gibi bazı anatomik yapılara bağlı olarak parametreler belirlenir ve oranlar hesaplanır;

  Herkese aynı burun estetiği operasyonu yapılmaz, yapılmamalıdır.

  Tüm estetik ve kozmetik işlemlerde önem verilen konu, doğallık ve kişinin karakteristik özelliklerinde çok büyük ve radikal değişiklikler yapmayan dokunuşlar olmalıdır. Burun estetiği ameliyatlarında da doğallık ve kişinin aynaya baktığında çok farklı birini görmemesi temel amacımızdır.

  Burun, kemik, kıkırdak ve cilt altı dokularından oluşan kompleks bir yapıdır. Anatomik bazı deformiteler sadece bir yapıyı ilgilendirebildiği gibi tüm bu iskeleti de kapsayabilir. Dolayısıyla iyi bir muayene ve hasta ile detaylı bir görüşme burun estetiği operasyonu planının can alıcı noktasıdır. Burun estetiği ameliyatı sırasında nefes almayı güçleştiren engellerin ortadan kaldırılması da çok önemlidir. Unutulmaması gereken, burun estetiği ile hedeflenen başarı sadece güzel ve estetik bir burun değil, düzgün nefes alabilen güzel ve estetik görünümlü bir burundur.

  Lazer Destekli Burun Estetiği Operasyonu

  Estetik burun operasyonu genel anestezi veya sedasyon anestezi altında yapılır. Kullanılan ileri lazer teknolojisi sayesinde operasyon son derece kısa ve ağrısız olduğu gibi çoğu hastanın ve hatta hekimlerin de korkulu rüyası olan kanama problemi ile hemen hemen hiç karşılaşılmaz, tampon kullanılmaz ve morarma, şişme klasik burun operasyonlarıyla karşılaştırıldığında çok daha az gelişir.

  Bu ileri lazer uygulamaları sayesinde Rinoplasti yani Estetik Burun Operasyonları sonrası artık çok daha rahat ve kolay geçmekte, iyileşme süreci son derece kısa olmaktadır. İlk 4 gün sadece küçük plastik burun ateli uygulanır daha sonra atel çıkarılır ve 3-4 günlük bir süre için burun üzerine küçük bantlar yapıştırılır. Hastalarımız bu süre zarfında işlerine veya okullarına gidebilirler.

  Amaç, doğal ve uyumlu bir görüntü ve nefes açısından fonksiyonel bir burun elde etmektir. Yeni tanıştığınız insanlar ameliyat olduğunuzu siz onlara söyleyene dek farketmeyeceklerdir. Eski dostlarınız ise sizdeki değişikliğin ne olduğunu bulmakta zorluk çekeceklerdir.

  Likit Rhinoplasti (Dolgu ve Botox ile Burun Şekillendirme)

  Burun şeklinde çok büyük değişiklikler istemeyen, operasyondan korkan veya bir estetik burun operasyonu sonrasında burnunun alacağı şekli merak eden hastlarımız için likit rhinoplasti adı verilen dolgu ve botox uygulamaları ile burun şekillendirme işlemi çok kolay, hızlı ve sonuçları anlamında da oldukça yüz güldürücü bir uygulamadır. Yapılan muayene sonrası uygun görmem ve başarılı olacağını düşünmem halinde 15dakikalık bir işlem sonrası yaklaşık 1 yıl kadar oldukça doğal ve güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.