Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Göz Çevresi Estetiği

  Yaşlanma etkisinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri de göz çevresidir. Yaşın ilerlemesi, yoğun yaşam temposu veya kalıtsal nedenler, göz çevremizde istenmeyen görüntülere yol açabilir. Göz kapaklarındaki gevşeme, bollaşma, sarkma, torbacıklar, çizgilerin keskinleşmesi, bizleri yaşımızdan daha büyük veya her zaman yorgun, üzgün, uykusuz gösterebilir. Kişinin görme kalitesini de düşürebilen bu durum, aslında kaderimiz değildir.

  Üst Göz Kapağı Operasyonu

  Yapısı gereği hem çok hareketli hem de çok ince deriye sahip olan göz kapaklarında cilt kırışması ilerleyen yaşlarda neredeyse kaçınılmazdır. Anatomik komşuluklarında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler göz kapaklarını da etkiler. Alt ve üst gözkapağı operasyonları lokal anestezi altında gerçekleştirilen kolay ve iyileşme süresi bakımından rahat operasyonlardır.

  Üst gözkapağındaki gevşeklik kapağın büyük bölümünü kaplıyorsa kirpiklere kadar ulaşmış hatta görme alanını da etkiler boyutlara gelmişse yapılması gereken lazer ile bu fazla derinin çıkarılması olmalıdır. aynı zamanda kaşlardaki düşüklükler de giderilmelidir.

  Operasyondan sonra rahatlıkla televizyon seyredebilir, kitap okuyabilir bilgisayar kullanabilirsiniz. Birkaç hafta güneş ışığına, rüzgâra duyarlı olmak olası ki bu nedenle dışarı çıkıldığında güneş gözlüğü takılmasını tavsiye ediyoruz.

  Alt Göz Kapağı Torbalarının Lazer ile Tedavisi

  Gözaltında cilt fazlalığı olmaksızın ortaya çıkan torbalanmalar için uyguladığımız çok kolay ve başarılı bir operasyonumuz var.

  Göz küresi 3 adet yağ yastıkçığının üzerinde bulunur, zamanla bu yağ yastıkçıkları genişler. Yer çekimi etkisiyle önlerindeki dokular da aşağı kayar. Bu değişiklikler dışarı doğru fıtıklaşan ve kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösteren gözaltı torbalarını oluşturur.

  Eğer torbalara eşlik eden bir cilt gevşemesi veya sarkması yoksa özel bir lazer platformu sayesinde tamamen lokal anestezi altında bu yağ yastıkçıkları bulunarak belli oranda eritilebilir ve torbalanma yok edilebilir. İşlem incecik bir lazer probu ile herhangi bir kesi olmaksızın son derece konforlu ve kolay gerçekleştirilebilir.

  Eğer gözaltı torbaları ile birlikte cilt fazlalığı da varsa, yağ yastıklarının küçültülmesine ek olarak deri fazlasının da çıkarılması gerekli olacaktır. Böylelikle görünüm daha doğal ve istenilen şekilde olur. Gözaltının yanak ile uyumlu bir şekilde birleşmesi; morlukların, çökmelerin ve torbalanmaların giderilmesini sağlar.

  Gözaltı Işık Dolgusu

  20-30 yaş arasındaki gençler, göz çevrelerinde kendilerini mutsuz eden gözaltı torbaları, morlukları ve göz kapağı düşüklüğü gibi nedenlerle bana geliyorlar. Genç hastalarda ortaya çıkan aslında YALANCI TORBALANMA. Yani sadece gözyaşı oluğu dediğimiz göz ile yanak sinirini belirleyen çizginin derinleşmesi ve koyu renk alması durumu. Ben genelde 1-2 seansta uygulayabildiğimiz gözaltı ışık dolgusu ile sorunu çözebiliyorum. Zamanla dolgunun içerisindeki aminoasitler yardımıyla koyu renk de kayboluyor ve tabii ki her dolgu gibi bunun da 8 ay 1 yıl içerisinde tekrarlanması gerekiyor. Yine Gözaltı morlukları için medikal bazı tonikler ve solüsyonlar ile lazer uygulamaları inanılmaz değişiklikler yaratıyor.

  Neştersiz Göz Çevresi Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için cerrahi müdahalelerin dışında kullanabileceğimiz diğer uygulamalarımız; botox ve lazerdir. Göz kapaklarımızın ince derisi zamanla kırışmaya başlar, bunu engellemek neredeyse olanaksızdır. Güneşten etkilenmemek için kullandığımız mimik hareketlerimiz zamanla yerini derin çizgilere bırakır. Bu çizgileri taşımamak için alınan önlemlerden biri de botoks uygulamasıdır. Doğru yerlere ve uygun doz uygulandığında, kasın fazla çalışan bölümünün çalışması engellenir ya da azaltılır, kırışıklık oluşumu da böylelikle önlenmiş olunur. Yaklaşık altı ay kadar etkili olan bu yöntemin uygulaması da oldukça basittir. Bu yöntemin etkili olmadığı veya yetersiz kaldığı durumlarda ise CO2 lazer uygulaması ile “ütü yöntemi” denenebilir.