Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Saç Ekimi

  Erişkin ve saç dökülmesi sorunu yaşamayan bir insanda saç folliküllerinin sadece %12-17`si inaktif fazda, yani uyku durumundadır. Saç dökülmesi veya seyreklik yaşayan bir insanda bu oran %50-70`lere kadar çıkabilir.

   Saç köklerinin inaktif fazı 4 safhadan oluşur.

  • 1. fazda saç kökleri zayıf ve tüy gibi teller üretir, tellerin kalibresi azalmıştır.
  • 2. fazda teller tüy şeklini alır ve renkleri açılır, yağ ve kitin tabakası kaybolur.
  • 3. fazda saç kökü hiç tel üretmez, ancak cilt altında yaşamaya devam eder. Sadece üretim durmuştur.
  • 4. ve son safhada ise saç kökü ölür. İnaktif fazın 4. bölümü haricinde medikal ilaç tedavileri ve lazer biostimulasyon ile yeniden kaliteli, kalın güçlü ve canlı tellerin üretilmesi sağlanabilir, dolayısıyla ilk 3 safha geri döndürülebilir.

  Ancak saç kökü kaybedildikten sonra yapılabilecek tek tedavi follikül transplantasyonu, yani saç ekimidir.

  SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİNDE GELİŞEN TEKNOLOJİLERİN KULLANIMI İLE HER GEÇEN GÜN DAHA BAŞARILI SONUÇLAR ELDE ETMEKTEYİZ.

  Fue Yöntemiyle Saç Ekimi

  GÜNÜMÜZDE SAÇ EKİMİNDE EN POPÜLER YÖNTEM FUE (FOLLIKULER UNIT TRANSPLANTATION)

  Fue ile saç ekimi yapılırken nakil edilecek saç kökleri, saç derisi kesilmeden ve dikiş kullanmadan, 0,7–1,3 mm çaplarında özel mikromotorlar ile foliküler üniteler (greftler) şeklinde saçlı deriden çıkarılır. Saç köklerinin Fue yöntemiyle alınması sayesinde saçlı deride iz kalmaz. FUE ile saç ekimi yönteminde başın arka bölgesinden alınan genetik olarak dökülmemeye kodlanmış saç kökleri tek tek istenilen bölgeye nakledilir. Uygulama verici ve alıcı alana lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.

  Fue Tekniğinin Eksileri

  Köklerin alınmasında kullanılan punch uçları bu yöntemin yumuşak karnıdır. Bu uçlar ile kökleri alırken yaklaşık %10-15 oranında saç köklerine zarar verebilmekte ve dolayısıyla ekim sonrası bu oranda saç kökünü kaybetmekteyiz. 4000 greftlik bir ekimde bu oran 400-600 greft gibi ciddi bir sayıya ulaşmaktadır.

  LCT YÖNTEMİ VE GELİŞTİRDİĞİM THREAD PUNCH™ YARDIMIYLA BASARI ORANLARIMIZ %97` LERE ÇIKMAKTADIR.

  THREAD PUNCH™ benim 2008 yılında geliştirdiğim mikromotor punch ucuna verdiğim isim. Bu çalışmam, dünya saç sağlığı ve saç transplantasyonu alanında çok büyük bir yankı uyandırdı.

  THREAD PUNCH™ ile greft alımında yaşanan saç kökü hasarı %2-3 gibi çok daha kabul edilebilir oranlara düşürülebiliyor. Yani şu anda özel olarak Birmingham İngiltere’de üretimi yapılan ve sadece benim saç ekim operasyonlarımda kullandığım bu uçlar ile klasik bir saç ekiminde kaybedilen 400-600 greft (1000-1400 saç teli) sayısı 60- 80 grefte indirilebiliyor.

  Lazer Destekli Saç Ekimi – LCT (Laser Conditioned Transplantation)

  LCT yöntemi, yani Laser Conditioned Transplantation, 2011 yılından itibaren Amerika Birleşik Devletlerinde FDA onayı alınarak kullanılmaya başlanmış ve Kuzey Amerikada günümüzde en popüler olan son saç transplantasyonu tekniğidir.

  Özel bir dalga boyuna sahip laser platformlarını yine çok kısıtlı bir frekans aralığında kullanan bir teknoloji ile saçlı deri uyarılabilir ve tüm hücreler aktive edilebilir. Bu uyarı neovaskularizasyon hücreleri (kan damarı oluşturan hücreler), kollajen üreten hücreler, fibrojen üreten hücreler, lenfatik drenaj hücreleri kısacası saçlı derideki tüm hücreler için bir hareketlenme oluşturur. Sonrasında yapılan saç ekimi sonrasında adaptasyon, yani saç köklerinin tutma oranları %90-92`lere ulaşabilmektedir. Kayıp oldukça azalır.

  LCT tekniği ile operasyonları gerçekleştiren 13 merkezden biri biziz. LCT Tekniği ve Thread Punch™ kullanımı ile saç ekiminde başarı oranımız %97-98’lerdedir. (klasik saç ekiminde bu oran %80-82 olarak belirlenmiştir)

  Lazer Biostimülasyon

  Lazer ile saç ve saçlı deri aktivasyonu sağlanması, konvansiyonel mezoterapi uygulamalarının çok ötesinde bir başarı oranı geliştirmiştir. 5 seanstan oluşan kürler halinde uygulanan laser biostimulasyon ile dökülmenin, seyrelmenin ve güçsüzleşmenin yaşandığı durumlarda çok memnun edici sonuçlar elde edebilmekteyiz. Seansların sonunda uygulanan biostimulasyon formülleri ile esansiyel aminoasitler, nükleik asitler, vitaminler ve mineraller saçlı deriye verilebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta bu preparatlarda insan vücudunda üretilmeyen hiçbir maddenin olmamasıdır. Somon balığı DNAsı, sümüklü böcek salgısı, çay ağacı ekstresi vs gibi allerjik reaksiyon yapma olasılığı oldukça yüksek ve etkisi tartışmalı hiçbir etken madde CE onaylı bu formüllerde bulunmamaktadır. Seanslar içerisinde 2 kez uygulanan PRP ile yine saç ve saçlı deri aktivasyonu sağlanabilmektedir. Lazer biostimulasyon seansları sonrasında reçete edilen medikal ilaçların düzenli kullanılması halinde saçlardaki dökülmenin durdurulması ve canlı, sağlıklı görünümün korunması uzun süre mümkün olabilmektedir.