Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Selfie Estetiği

  Selfie Yüzü Güzelliği ve Estetiği

  Özellikle son yıllarda en büyük gündemimiz olan akıllı telefon modellerinin, kamera piksel savaşlarının, sosyal medyada takip çılgınlığının ve facebook, twitter, instagram, linkedin gibi platformlarda fenomenlik yarışının hayatımıza soktuğu yeni takıntı SELFIE ÇEKMEK.. ve dolayısıyla  Selfie Çekerken Güzel, Çekici ve Karizmatik Olma Çabası.

  Eskiden sadece basılmış fotoğraflarda kendi yüzümüzü vücudumuzu görüp , ancak o zaman duruşumuzu gülüşümüzü veya gözkapaklarımızı burnumuzu değerlendirebilirken artık anında müdahale etme şansına sahibiz. Ekrana bakıyorsunuz sağ kaş yukarda görünüyor indiriyorsunuz, bir tarafta kırışıklıklar fazla görünüyor diğer taraftan profil veriyorsunuz vs.. Sonuç olarak neredeyse ilkokullarda okutulan atasözleri ve deyimler sözlüğüne girmek üzere olan SELFIE ÇEKİP INSTAGRAM’a KOYMAK fiili sosyal yaşamı, insan ilişkilerini, kıyafetleri, makyajları ve hepsinden önemlisi güzellik anlayışını değiştirmeye başladı.. Bu aslında güzellik anlayışını standartize etmek olarak da algılanabilir ama bazı evrensel anatomik kuralların gerçekten de standart olduğunu kabul etmek lazım.. Buna ister altın oran ister başka birşey deyin ama yüz anatomisinde belli ölçüler, parametreler ve uyumlar olduğu da bir gerçek. Kameradaki görüntümüz büyük ölçüde karşımızdaki insanın bizi gördüğü, beğendiği ya da beğenmediği halimizdir

  Şimdi asıl can alıcı noktaya gelirsek; artık hemen hemen herkes fotoğrafını çekerken telefonunu yukarı kaldırmaya, dudaklarını büzmeye, yanaklarını içeri doğru çökertmeye ve gözlerini biraz kısmaya başladı.. İşte ben buna SELFIE YÜZÜ diyorum.. Selfie Çekerken Yaptığımız Mimikler ve Duruşlarla Nasıl Daha Güzel Görünüyoruz? İsterseniz bir selfie yüzünde insanın anlık olarak değiştirmeye çalıştığı anatomik yapıları tek tek inceleyelim ve bunların oluşma nedenlerini anlatayım;

  1. Cep telefonunuzu (artık kimsenin fotoğraf makinasıyla uğraşmadığını düşünürsek) yukarıda tutar ve dolayısıyla yüzünüzü yukarı doğru kaldırırsanız boynunuz, çene altınız (gıdınız) ve buna bağlı olarak alt yüz ve ağız çevreniz gerilir. Bu hareket o bölgelerde gevşemeye ve hatta sarkmaya başlamış derin cilt altı yapıları (kas, fasya ve diğer bağ dokular) ve cildi gerginleştirip, çene kemiğinizi ortaya çıkaran, genç ve diri bir ifade verir. Yine aynı şekilde yukarıya bakarak fotoğraf çektirme sırasında biraz gıdısı olanların da bu cilt altı yağ fazlalığı gerilip incelerek kamufle olur.. Göz altı kırışıklıklarınız ve torbalarınız da gerilmeye bağlı azalır. Görüldüğü gibi tek bir hareketle göz çevresi, alt yüz ve boynunuzda hoşunuza gitmeyen herşeyden bir anda kurtuldunuz. En azından fotoğraf çektirdiğiniz 3-5 saniye için.
  2. Çekim anında yanaklar içeri çekilir, halk arasındaki deyimle “avurtlar çökertilir”.. Yanaklarımız hem konuşma hem çiğneme hem de öğütme gibi kompleks hareketleri yapabilme becerisine sahip kasların örgü halinde bulunduğu bölgelerdir.. Bu kas örgüleri arasında farklı boy ve şekillerde yağ yastıkçıkları bulunur. Bu yağ yastıkçıkları yıllar içerisinde hem bağ dokularının, hem kasların, hem de cildin diriliğini kaybetmesi ve yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru yer değiştirir.. böylece önceleri zirvesi aşağıda olan bir üçgen olan yüz hatları tam tersi zirvesi yukarda olan bir üçgene dönüşür.. Güçlü yanak kaslarını kullanarak bu yağ yastıkçıklarını ağız içine doğru hareket ettirmekle hem daha zayıf hem de daha genç ve diri bir ifade yakalamak mümkün olur.. İşte avurtları çökertmek tam da bu işe yarar.. Yine 3 – 5 saniye için tabii.
  3. Dudakları büzmek.. bu oldukça klasik bir fotoğraf çektirme hareketidir. Hatta bazı fotoğrafçılar 333 dedirtirler modellerine.. Burada ki amaç dudakları ve özellikle üst dudağı olduğundan daha kalın göstermek ve yanak dudak oranını daha ideale yakın hale getirmektir. Burun kenarlarından ağız köşelerine doğru inen zamanla derinleşen oluklar da bu hareket ile daha az belirgin olur..
  4. Son olarak gözleri biraz olsun kısmak; bu manevra ile göz çevresi kasları harekete geçirerek aşağı doğru yer değiştirmiş dokuları gerginleştirip yukarıya, gözkapağına yaklaştırırız.. Böylece oluşmuş torbaları ve belirgin hale gelmiş gözyaşı oluğu gibi çizgileri yok ederiz.. Ama göz kısmayı öyle iyi ayarlamalısınız ki göz kenarlarınızdaki kaz ayakları veya alt gözkapağınızdaki kırışıklıklar çok kötü görünmesin.

  Evet tüm bunları 3-5 saniye için yapıp, fotoğrafta 10 yaş daha genç veya 10 kg. daha zayıf, daha güzel, çekici, daha karizmatik görülebilirsiniz.. Peki sonra?… Sonra yine gıdı oluştu, yanaklar aşağı kaydı, göz kenarlarındaki çizgiler veya göz altlarındaki oluklar ve siz, başbaşasınız.. Şimdi SELFIE SURATI yaparak daha genç, daha zayıf ve daha diri canlı görünmek isteyen sizlere bir teklifim var.

  Ben bütün bunları ameliyatsız, neştersiz, anestezisiz küçük müdahaleler ile birkaç dakika içinde yapabilirim.. Böylece sadece selfie çekerken değil günlük yaşam sırasında her an aynı derecede güzel ve çekici ve zayıf ve sağlıklı ve genç görünebilirsiniz – Fotoğraf Çekildiği Andaki Kadar Genç, Güzel ve Zayıf Olabilir miyiz? Selfie çekerken insanların yaptığı hareketleri ve bunların yüzümüzdeki anatomik etkilerini inceledik. Peki, bütün bu değişiklikleri küçük müdahaleler ile yapamaz mıyız? Böylece birkaç saniye için değil de aylarca yıllarca fotoğraf çekildiği andaki kadar genç, güzel ve zayıf olamaz mıyız? Olabiliriz tabii. Minimal invaziv yani neşter kullanılmadan, anestezi almadan hatta ameliyathaneye girilmeden yapılabilecek küçük estetik dokunuşlarla bu mümkün..

  Geniş ve tombik yanaklar, sizi olduğunuzdan kilolu gösterir.. Evet belki Heidi gibi çok şirin ve sevimli bir görüntü verebilir ama güzel, çekici ve fit görünmek istiyorsanız yanakların yüzünüzle orantılı olması şart.. Yıllar geçtikçe dokuların gevşemesi ile bu kütlelerin çenenin her iki yanından aşağı sarkmaları da cabası..

  Yüzde, cilt altında ve mimik kaslarının arasında bulunan yağ yastıklarını klasik yüz germe operasyonu dışında azaltabilmek imkansızdır.. Klasik liposuction böylesine hayati yapıların bulunduğu bir bölgede çok ama çok riskli olur. Ancak lazerin estetik cerrahiye girmesiyle birlikte böylesi trafiği yoğun bir bölgedeki yağ dokusunu istediğimiz miktarda azaltabilmekte ve üzerindeki cildi dilediğimiz gibi gerebilmekteyiz.. Kesmeden, dikmeden..

  Dudaklar

  Sıra geldi dudakları büzmeye.. Bu klasik fotoğraf hilesinde amaçlanan dudakları ve özellikle üst dudağı olduğundan daha kalın göstermek.. Dolgu materyalleri ile yaklaşık 4 dakika gibi bir sürede dudaklarda çok orantılı ve kesinlikle yapay durmayan bir kalınlaşma sağlayabiliriz.. Dolgu veya botox diyince hepinizin aklına sokaklarda dolaşan ve hepsi birbirine benzeyen ablalar, teyzeler geliyor biliyorum, ama inanın onları o hale getirenler plastik cerrahlar değil.. veya çoğu plastik cerrah değil diyelim.. Benim her zaman savunduğum şey, insanların SENDE BİR DEĞİŞİKLİK VAR AMA NE demesi, daha fazlasını değil.. Dudakları kalınlaştırırken yine orantılı bir şekilde burun kenarlarından ağız köşelerine doğru inen oluklara da çok az dolgu maddesi vermek faydalı olabilir.. ağrı, sizi, morarma yok ve toplam 4 dakika..

  Göz Altları

  Yine fotoğraf çektirirken gözleri biraz kısarak veya kamerayı yukarda tutup alttan bakarak yok etmeye çalıştığımız gözaltı çukurluklarını IŞIK DOLGUSU ile ortadan kaldırabiliriz. Bu dolgu örneğin dudaklara uygulanan materyalden çok daha düşük bir moleküler ağırlığa, daha az çarpraz bağa ve dolayısıyla daha az yoğunluğa sahiptir.. Diğer merkezlerde özellikle plastik cerrah olmayan ve dolayısıyla anatomiyi bilmeyen kişilerin çok sık yaptıkları büyük hatalardan biri de yüzdeki her bölgeye ayni hyaluronik asit dolgu maddesini vermektir. Gözaltına uyguladığımız çok çok az neredeyse su ile jel arasında bir kıvama sahip dolgu maddesi ile ağız köşelerine veya elmacık kemiklerine uyguladığımız daha yoğun dolgu Londra ile Pekin kadar farklıdır. Gözaltına yoğun bir dolgu uygulayarak geri dönüşü imkansız küçük kitlecikler, sertlikler ve görüntü bozuklukları yaratabilirsiniz.. ama örneğin çeneye bu çok ince dolguyu vermek hiç bir işe yaramaması 1hafta sonra kaybolması demektir.. Işık dolgusunun içinde bulunan aminoasitler güneş ışınları yardımıyla aktive olarak özellikle yazın gözaltı renk değişikliklerini, mor ve yorgun görüntüyü giderip pırıl pırıl bir bakış sağlayabilirler..

  Alt Yüz ve Boyun

  Boyun, Çene, Gıdı, Ağız çevresi Selfie çekerken, cep telefonunuzu yukarıda tutarak yaratmaya çalıştığınız boyun, çene, gıdı, alt yüz ve ağız çevresi gerginliğini de 3D Radyofrekans veya Ultheraphy ile sadece 45 dakika içinde sağlayabiliriz.. Bu işlem sonrası şişme, kızarma, morarma veya pansuman olmaz. Ertesi gün sosyal veya iş yaşamınıza geri dönebilirsiniz.. Dokuların gerilmeye başlaması hemen başlayıp yaklaşık 6 ay kadar devam eder. Yanlış anlaşılmasın, Etkisi 6 ay sürmüyor sadece gerilmenin gelişmesi, ilerlemesi 6 ay. Etki senelere yayılıyor. Yani 120.inci gün ile 180.inci gün arasında bile gerginlik ve dirilik anlamında pozitif bir fark var.. ..ve sonuç olarak ihtiyacınıza ve maddi durumunuza göre yarım saat ila en fazla bir buçuk saatlik işlemler ve ufak tefek dokunuşlar ile sizleri Selfie çekerken oluşturmaya çalıştığınız ince, karizmatik, genç ve çekici yüze kavuşturabilirim..