Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Ulthera

  Ultherapy® İle Yüz Germe, Gençleştirme Ve Cilt Yenileme

  Ulthera ile Neştersiz Yüz Germe – Ultherapy®

  Ulthera cilt gençleştirme uygulamaları estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en çok tercih edilen teknolojilerinden biridir.

  Bu sistemde kullanılan Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknolojiye benzer. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyatsız gerdiriliyor.

  Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği ve sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe uygulamalarını enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan ve risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

  Tüm yüz için 30-45 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

  Ulthera sisteminde kullanılan “Deep sea” adı verilen teknoloji ile “fokus ultrasound” sayesinde cildin alt tabakalarında sıcak hasarlar yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve “lifting” etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

  Ultherapy Nasıl Yapılıyor?

  Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm,3mm ve 1.5mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

  Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık iğne batması gibi tanımlamaktadırlar. Bu durum ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

  Ultherapy® ile yüz germe

  Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir.Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

  Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkması 60-90 gün sonradır.

  FDA’ nin 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

  Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

  Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

  Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler ulthera uygulaması için uygun adaylardır. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma olan kişiler çene konturunda silinme yaşayanlar ve henüz cerrahi girişim için kendini hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.