Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Lazer Lipoliz

“Laser Assisted Liposculpturing” olarak da adlandırılan Lazer Lipoliz tekniği, insanlara, günlük hayatlarında hiçbir duraksama veya rahatsızlık hissetmeksizin bölgesel cilt altı yağ dokusundan kurtulma ve cildi gerginleştirme imkanı sunuyor.

Günümüzde lazer, son derece kontrollü bir enerji olması nedeniyle modern tıbbın her alanında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Uygun lazer tipini, belirli bir frekans ve dalga boyunda kullandığınız takdirde sadece hedeflediğiniz dokulara ulaşır ve dilediğiniz etkiyi oluşturabilirsiniz.

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır:

 1.  Lazer ışığı, fiber kanülden çıktığı bölgede bir fotomekanik etki oluşturur ve bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğünü bozar. Hücrelerin içerdiği yağ ,hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir ya da ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir.
 2.  Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda fototermal etki  bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında ya da sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma, ödem ve dolayısı ile ağrı olmaması sağlanır.
 3.  Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise fotostimülasyon etkisi yaratılır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.

Lazer lipolizin, derinin gerilme kapasitesini maksimumda kullanma etkisi vardır. Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda derin dermiste kontrollü bir hasar oluşturur. Sonrasında kollajen üretimini arttıran bir iyileşme süreci başlar ve cildin daha gergin ve genç görünmesi sağlanır. Gıdı, bacak içi, karın bölgesi ve kollar gibi cildin ince olduğu ve gerilmenin nispeten az olacağını düşündüğümüz yerlerde bu etkiye güvenmekteyiz.

Lazer Lipoliz’in temel avantajları;

 1. Lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir olması ve iyileşme sürecinin çok daha kısa olması.
 2. İşlem sonrasında morarma, kanama ve ağrının neredeyse hiç görülmemesi.
 3. Hedef bölgede çukur, tümsekleşme, dalgalanma veya deri sarkması gibi istenmeyen etkilerin meydana gelmemesi.
 4. Korse kullanım süresinin çok az olması.
 5. İlgili bölgede iz veya şekil bozukluğu oluşturma ihtimalinin olmaması.

Ayrıca doku sıkılaştırıcı özelliğinin olması, hastanın işlem sonrasında daha rahat ve konforlu bir süreç geçirmesi, sosyal ve iş hayatına hemen ve sorunsuz dönebilmesi de tercih sebebidir.

Lazer Lipoliz teknolojisi farklı bölgelerde başlıca üç amaçla kullanılmaktadır;

 1.  Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
 2.  Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, gıdı, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
 3.  Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altında