Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]

Jawline Uygulaması / Çene Hattı Uygulaması

Çene hattı kulak önünden başlayıp çene ucunda biten bölgenin tanımlanmasıdır. Bu hattı oluşturan başlıca 3 farklı anatomik bölge vardır ve bu bölgelerin her birinin belirginliğini arttırmak için kullanmanız gereken dolgu tipi ve uygulamayı yapacağınız cilt altı katmanı farklı olmalıdır.

Aslında kemik gibi görünmesini istediğiniz yere çok daha sert bir dolguyu, kemiğin hemen üstüne orantılı şekilde yaymalısınız. Kas veya diğer yumuşak doku yapıların konturları için ise daha yumuşak spektrumdaki dolguları daha yüzeysel katlara düzenli şekilde yaymalısınız. Eğer bu çok kritik parametrelere dikkat edilmezse farklı ışıklarda veya fotoğraflarda çene hattında düzensizlikler, şişlikler, uzun süren deformitelerle karşılaşma olasılığı çok fazladır.

Çene hattı uygulamasından önce çene hattını belirginleştirirken, ben ilk olarak alt yüzün diğer yüz bölümleri ile olan orantısını değerlendiririm. Çünkü, alt yüz açıları, mesafeleri ve hacimleri yüzün geniş/dar veya maskülen / feminen olmasını belirler.

Sonuç olarak çok belirgin ve geniş bir çene hattı her zaman size istediğiniz kadar yakışmayabilir. Bunu uygulamadan önce birlikte değerlendirip o şekilde plan yapmak en doğru hareket olacaktır.