Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]

Göz Altı Işık Dolgusu

Aslına bakarsanız sadece göz altı ışık dolgusu değil gözaltı dolgusu tanımlaması da çok sağlıklı değil. İki sebepten dolayı ve ben bu tanımlamaya karşı çıkıyorum ve yapmıyorum;

  1. Göz altı yani tear through bölgesi tek başına işlem yapılacak bir anatomik yapı değil orta yüzün bir parçası. Onunla birlikte değerlendirilmesi gereken bir alan hareket etmeyen bir arabada sadece motor yağını değiştirmek gibi bir şey. Önce motorun işleyişini düzeltmek sonra eğer gerek olursa yağını değiştirmek mantıklı olmalı.
  2. Alt göz kapağı ve yanağın göze en yakın üst kısmı oldukça ince bir deri, hatta çoğu insanda en ince deri bu bölgede bulunuyor. Buranın tüm anatomik yapıları, arterleri, venleri, lenfatik drenajı, sinirleri, her şeyi buna uygun şekilde çok küçük, hassas ve ince. Göz altına yapılacak anlamsız bir dolgu uygulaması bütün bu ince, hassas ve son derece dengeli yapıyı bozuyor, ciddi bir ödem oluşuyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Yerine Ne Yapılmalı?

Orta yüz; yaşlı, yorgun, uykusuz, kırışık ya da dinç, sağlıklı, genç, bakımlı görünüp görünmediğimize karar verdiren bölgedir. Bu sebeple yüzümüzün en önemli bölgesi olarak kabul edebiliriz.

  • Orta yüz bölgesini bir bütün olarak ele almalı, buradaki yapıları global olarak değerlendirmeli ve işlemi her zaman en az iki seansa bölecek şekilde plan yapılmalı.
  • Gözaltı ve yanak bölgesi başta olmak üzere tüm orta yüz için cilt ve cilt altı dokuların kolajen miktarını arttıracak, böylece daha diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacak Fraksiyonel Radiofrequency ve Sencronised USG gibi cihaz uygulamaları planlanmalı
  • Mutlaka göz altı cilt kalitesini arttırmaya yönelik düzenli medikal cilt bakım ve temizlikleri yapılmalı.