Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Dudak Şekillendirme

Öncelikle bilmeniz gereken, dudaklar vücudun gün içinde en fazla kullanılan organlarıdır dolayısıyla bu bölgedeki kasların farklı güçlerine bağlı olabilen asimetriler çok doğaldır. Gerek bu asimetrilerin düzeltilmesi gerekse kalınlaştırma, yeniden şekillendirme, dudak hattının belirginleştirilmesi gibi işlemler dolgu uygulamaları ile kolaylıkla yapılabilir. Aslında dudak şekillendirme dolgu ve botox kullanılarak kolaylıkla yapılabilen bir işlem. Ancak doğal, kendi dudak yapısına uygun ve 1 km uzaklıktan belli olmayacak bir görüntü oluşturmak için tüm anatomik yapılara, kaslara, damarsal yapılara hakim olmak gerekir. Aksi takdirde herkesin dudakları birbirine benzeyecektir. Doğallık ön planda olacağından ilk uygulamadan 1 hafta 10 gün sonra bir kontrol seansı yapılması uygun olur. Böylece hem tek bir seansta verilecek dolgu miktarını azaltmak ödem ve kanama risklerini ortadan kaldırmak mümkün olur hem de kontrollü uygulamalarla doğal bir sonuç elde edilebilir. Ben genelde hastaların ağız yapılarına uygun, mimikleri ile uyumlu dudaklar oluşturulması gerektiğini savunuyorum.

Uygulama öncesi bir muayene ile hastaların istekleri, ağız çevresi yapıların oranları ve gülüş, konuşma dinamikleri göz önüne alınarak optimal bir şekillendirme yapmaya çalışıyorum. Eğer dudak şekillendirmeye karar verilirse yaklaşık 10-15dakikalık bir işlemdir bu.

Kalıcılık hastadan hastaya fark etmek ile birlikte, çok hareket eden bir bölge olduğu da göz önüne alınarak yaklaşık 6-10 ay arasında değişiyor.