Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Silikon İmplant ile Meme Büyütme

Kadınlar için dişiliğin sembollerinden biri olan memelerin boyut ve diriliği, sosyal ve kişisel hayatlarındaki iç huzuru ve kendine güvenleri açısından tahmin edilenin ötesinde bir öneme sahiptir.

Kadınlar, kıyafet seçimlerinden, tatil planlamalarına kadar çok geniş bir yelpazede, serbest hissetmek için yaşlarına, fiziklerine ve sosyo-kültürel statülerine uygun meme boyutlarına sahip olmak isterler.

Diğer tüm estetik operasyonlar gibi silikon protez ile meme büyütme ameliyatları da teknolojik gelişmeler ile birlikte çok daha kolay ve kısa sürer hale gelmiştir. Kullanılan silikon protezlerden, cerrahi malzemeye kadar tüm elementler bu teknolojik ilerlemeden çok fazla etkilenmiştir. Ancak bu operasyonlarında en büyük teknolojik gelişme cerrahi lazer kullanımı ile işlemin çok  daha kısa ve kolay hale gelmesi olmuştur. Bu sayede operasyon sonrası iyileşme dönemi de çok rahat olur.

Augmentasyon mammaplasti, yani meme büyütme operasyonlarının en önemli safhası, operasyonun hasta ile hekim tarafından planlandığı ilk görüşme ve muayene safhasıdır.

Meme büyütme operasyonu öncesinde hasta ile birlikte cevap bulmamız gereken iki önemli soru vardır:

  1. Silikon Protezi nereden yerleştirilmeli?
  2. Silikon Protezi nereye yerleştirmeli?

Hastanın sosyal tercihleri, doğum ve süt verme hikayesi ile anatomik bazı parametreler göz önüne alınarak bu sorular cevaplandırır ve operasyon planı yapılır.

Benzer şekilde omuz genişliğinden, boyun uzunluğuna, yaşa, kiloya veya anatomik oranlara, spor yapma tercihleri, meslek vs. gibi birçok data kullanılacak silikon protezin boyutlarını, şeklini ve kıvamını belirler.

Hasta operasyonun ikinci günü tüm pansumanlardan kurtulur ve kendisine giydirilecek bir sporcu sütyeni onun pansumanı yerine geçer ve bu tarihten itibaren sosyal yaşamına geri dönebilir. Ödem, morarma, ağrı, sızı kullanılan lazer teknolojisi sayesinde minimal olur.