Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Masseter Botoks (Diş Sıkma Botoksu)

Masseter Botoks  Nedir?

Masseter, çenemizin iki yanında bulunan çiğneme işlevinin büyük kısmından sorumlu kastır.

Sürekli yapılan çiğneme, gece diş gıcırdatmaları veya stres kaynaklı diş sıkma; masseter kasının büyümesine ve güçlenmesine sebep olur.

Masseter kası içine yapılan botulinum toksini; kasın zayıflamasını ve küçülmesini sağlar. Sonuçta dörtgenleşen ve nispeten maskülen hale gelen yüz hattı incelerek üçgen, oval bir şekle dönüşür. Daha zayıf, daha genç bir görünüm elde edilir.

Masseter Botoks uygulaması aynı zamanda, çene kaslarını rahatlatarak yüzdeki genel gerginliği de azaltır. Böylece stres ve diş sıkma sorunu için de faydalı olur.

Bu kas içine yapılan botox uygulamasında özellikle dikkat edilmesi gereken; toksin miktarının dengeli olmasıdır. Çene hattını tamamen bozacak, sarkma ve gevşemeye yol açabilecek seviyede botox uygulamalarından kaçınılmalıdır.

Masseter botox işlemine özel bir diyet uygulanması gerekmez. Çiğnemede güçlük yaşanmaz, yemek yenilirken ağrı oluşmaz. Ancak, sakız çiğnemek, fazlaca çerez ve sert et ürünleri tüketmek gibi yoğun çiğneme hareketleri, çene kaslarının tekrar kalınlaşmasına sebep olabilir.