Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Ultrasmooth Çatlak Tedavisi

Cildin dermis tabakasında bulunan elastin ve kollagen deriye esneklik kazandırır ve cildin sağlıklı ve diri görünmesini sağlar. Bu iki önemli proteinin hasar görmesi, kopması, lifler arasındaki bağların zayıflaması sonucunda striae (cilt çatlağı) oluşur.

Ultrasmooth-C çatlak tedavisi, ileri ve orta moleküler düzey şeklinde iki ayrı protokol ile yapılmaktadır.

  • Gebelik ve kilo alma/verme sonrası oluşan çatlaklar genelde karın, bel ve memelerde görülmekte olup bunlar yüzeyel dermisi ilgilendiren yırtıklardır. Bu çatlakların tedavisinde orta moleküler düzey Ultrasmooth Çatlak Protokolü uygulanmaktadır. Bu protokolde çatlak ve çizgilerin üzerinde iki farklı vektörde çalışılmaktadır. Kişinin cilt yapısı dermal yırtığın şiddeti ve yaşa bağlı olarak değişmekle birlikte orta moleküler Ultrasmooth Çatlak Protokolü çok yüksek oranda iyileşme sağlayabilir. Kollagen üretimi yeniden ve uzun süreli canlandırılır, cilt altı bağ dokusu kaliteli kollagen miktarı bakımından zenginleştirilir.
  • Büyüme/uzama sırasında oluşan deri çatlakları daha çok bacaklar popo ve kolları ilgilendirmektedir. Çok daha genç yaşlarda ortaya çıkan bu çatlaklar, ileri moleküler Ultrasmooth Çatlak Protokolü ile tedavi edilmektedir.
    Puberte ve hemen sonrasında oluşan bu yırtıklar tüm dermisi ve daha ender olarak epidermisi de tutabilmektedir.
    İleri moleküler Ultrasmooth Çatlak Protokolü üç vektör şeklinde uygulanır. Kollagen üretimi ve kalitesi üst düzeyde tutulmaya çalışılır.

Her iki protokol de;

– Özel solüsyonlar ile cilt PH dengelenmesi,
– Topikal formüller ve vacum ile dermal ve subdermal kan akışının hızlandırılması,
– Cilt katmanlarının yatıştırılması, onarılması ve beslenmesi amacıyla kullanılacak ev devam ürünleri,
– Dermal kollagenin kısaltılması ve sıkılaştırılması amacıyla Fraksiyonel Lazer uygulaması

içerir.