Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
PRP

Platelet Rich Plasma yani Plateletlardan zengin plasma uygulaması, vücudun en fazla değişim döngüsüne sahip dolayısıyla en aktif organı kabul edilen kanın platelet ismi verilen pıhtılaşma elemanlarını ayırma prensibine dayanır.

Growth Hormone (büyüme hormonu) ve Growth Factors (büyüme faktörleri) içeren trombosit hücrelerinden zengin bu sıvı ile belirli bölgelerde aktivasyon sağlanabilir.

PRP nasıl elde edilir?

Hastalarımızdan aldığımız kan, yaklaşık 30 dakikalık özel bir teknoloji gerektiren prosedür ile Platelet hücrelerinden zengin bir plasma haline getirilir. Sonra bu sıvı ihtiyaç duyulan bölgede deri içine yaygın bir biçimde enjekte edilerek istenen sonuç elde edilir.

Eller, yüz, boyun, dekolte bölgesi, göğüsler, karın cildi, bacak içleri, ayaklar, saçlı deri gibi pek çok bölgede bir aktivasyon sağlamak, olgunlaşmış deriyi canlandırmak, sağlıklı bir hale sokmak için önerilen PRP tedavisi son derece kolay, kısa ve etkili bir yöntemdir. Bilinmesi gereken en önemli detay, yapılan çok sayıda araştırma sonucunda PRP uygulamalarının anlamlı derecede etkili olabilmesi için eşlik eden enerji bazlı bir cihaz ile uygulanması gerektiğidir. Yani son veriler ışığında sadece PRP şeklinde yapılan uygulamalar ne yazık ki hiç bir işe yaramamaktadır. Çünkü dokuda kontrollü bir hasar oluşturulduğu taktirde kullanılan kaliteli plazma yani PRP o hasarı tamir etmekte daha başarılı olmaktadır Kliniğimizde PRP uygulamalarını sıklıkla, yüze uyguladığımız altın iğneli fraksiyonel radyofrekans ve farklı lazer işlemleri sırasında kullanıyoruz.