Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Meme Küçültme / Meme Dikleştirme

Meme küçültme ve meme dikleştirme; Haute Couture işlemdir yani hastaya özel olması gereken bir operasyondur. Belirli teknikler operasyonun temelini oluştursa da hemen hemen her hastada kesinlikle küçük de olsa bir modifikasyon gerekir.

Bu ameliyat ile memelerdeki sarkıklık yanında asimetriler, şekil bozuklukları ve meme başı deformiteleri  düzeltilebilir.

Meme küçültme aynı zamanda boyun ve sırt ağrılarına ve belki ilerde omurga deformitelerine, fıtıklara neden olabilecek rahatsızlıkların önlenmesi açısından çok önemli bir operasyondur. Memelerin ağırlığı zaman içerisinde boyun ve bel fıtıklarına, kollarda ve ellerde güç kaybına kadar ilerleyen sinir hasarlarına, omuzlarda çökmelere neden olacaktır. Tabi bunların düzeltilmesi çok daha zor ve maliyetli operasyonlar gerektirecektir.  Meme küçültme ve/veya dikleştirme işlemi estetik bir ameliyat değil, anatomik ve medikal bir zorunluluktur, aciliyeti vardır.

İşlem öncesi belirli anatomik ölçümler ve oranlar göz önüne alınarak çizimler yapılır.

Meme dikleştirme ve küçültme operasyonları teknik olarak birbirlerine çok benzerlik gösterir. Basitçe, meme dokusu ve cildinden orantılı olarak çıkarılacak dilimler sonrasında memeyi dikleştirmek, doğal ve simetrik bir görünüm sağlayarak sabitlemek seklinde özetlenebilir.

Tüm diğer cerrahiler gibi artık meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarının da her aşamasında lazer kullanılır. Böylece operasyon oldukça kısa sürerken sonrasında kanama, ağrı ve ödem minimal seviyede olur. Hastaların sosyal yaşamlarına dönmeleri, işlerinin başına geçmeleri, spor yapmaları veya tatile gitmeleri klasik ameliyatlara göre çok daha erken gerçekleşir.

Meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında en sık sorulan sorulardan biri de süt kanallarının zarar görüp görmediğidir.

Evet, belli bir oranda süt bezi ve süt kanalı bu işlem esnasında hasar görür ama 70% oranında sağlam kalır ve süt verilmesinde hiçbir sakınca olmaz.