Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Göz Çevresi Estetiği

Yaşlanma etkisinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri de göz çevresidir. Yaşın ilerlemesi, yoğun yaşam temposu veya kalıtsal nedenler, göz çevremizde istenmeyen görüntülere yol açabilir. Göz kapaklarındaki gevşeme, sarkma, torbacıklar, yüz çizgilerinin keskinleşmesi, yüzü her zaman yorgun, üzgün, uykusuz gösterir, görme alanı ve kalitesini düşürür.

Üst Göz Kapağı Operasyonu

Yapısı gereği çok hareketli ve çok ince bir deriye sahip olan göz kapaklarında kırışma ilerleyen yaşlarda kaçınılmazdır. Anatomik komşuluklarında başlayan bütün sarkmalar, gevşemeler göz kapaklarını da etkiler. Alt ve üst göz kapağı operasyonları lokal anestezi altında gerçekleştirilen kolay ve iyileşme süresi bakımından rahat operasyonlardır.

Üst göz kapağındaki gevşeklik kapağın büyük bölümünü kaplıyorsa kirpiklere kadar ulaşmış hatta görme alanını da etkiler boyutlara gelmişse yapılması gereken bu fazla derinin çıkarılması ve  kaşlardaki düşüklüklerin giderilmesidir

Alt Göz Kapağı Torbalarının Lazer ile Tedavisi

Gözaltında cilt fazlalığı olmaksızın ortaya çıkan torbalanmalar için yapılan uygulama farklıdır.

Göz küresi 3 adet yağ yastıkçığının üzerinde bulunur, zamanla bu yağ yastıkçıkları genişler. Yer çekimi etkisiyle önlerindeki dokularda aşağı kayar. Bu değişiklikler dışarı doğru fıtıklaşan ve kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösteren gözaltı torbalarını oluşturur.

Eğer torbalara eşlik eden bir cilt gevşemesi veya sarkması yoksa özel bir lazer platformu sayesinde tamamen lokal anestezi altında bu yağ dokusu belli oranda eritilebilir ve torbalanma yok edilebilir.

Eğer gözaltı torbaları ile birlikte cilt fazlalığı da varsa, yağ yastıklarının küçültülmesine ek olarak deri fazlasının da çıkarılması gerekli olacaktır. Böylelikle görünüm daha doğal ve istenilen şekilde olur. Gözaltının yanak ile uyumlu bir şekilde birleşmesi; morlukların, çökmelerin ve torbalanmaların giderilmesini sağlar.