Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Ortayüz Lifting

Orta yüz bölgesi neresidir?

Yüzümüzü hem anatomik hem de cerrahi ya da cerrahi olmayan işlemler için kabaca 3 bölgeye ayırabiliriz. Her iki kulak önünden başlayıp, yukarıda gözlere ve aşağıda ağız köşesine kadar olan alan ORTA YÜZ olarak nitelendirilir. Orta yüz, kişinin ifadesini oluşturan yüz mimiklerinin en yoğun biçimde kullanıldığı alandır. Üzgün, yorgun, yaşlanmış veya diri, dinlenmiş, genç, parlak bir görünümü orta yüzümüz belirler.

 

Orta yüz uygulamalarında nelere dikkat edilmeli?

Orta yüz hem hareketli hem de sabit anatomik yapıları barındıran bu nedenle de dolgu uygulamaları açısından çok dikkat ve özen gerektiren bir bölgedir. Aynı zamanda orta yüz cilt ve cilt altı dokusu da farklı kılınlık ve yağlanma özelliklerine sahip olabilir; örnegin göz altı derisi son derece ince ve kuru iken, burun çevresi kalın, yağlı ve geniş gözeneklidir.

Dolayısıyla, kullanacağımız dolguyu, bölgenin hareketliliğine ve kalınlığına göre çok dikkatli belirlemek gereklidir.

 

Orta yüzde uygulama yapılabilecek yapılar hangileri?

 

Orta yüz yapılarının birbirleri ile yakın ilişkileri göz önüne alındığında sadece göz altına veya sadece elmacık kemiği üzerine uygulama yapmak dengeleri ve doğal görünümü bozabilir. Orta yüz dolgu işlemini bir bütün olarak ele almak ve orantılı bir şekilde tüm yapıları uygulamaya katmak tercih edilmelidir.

Elmacık kemiğinin hem arkaya kulak üzerine, hem de ortaya buruna doğru uzandığı düşünülerek azalan miktar ve derinliklerde bu bölgelere de dokunmak tam bir lifting efekti oluşturur. Orta yüzün yukarı kaldırılması ve sarkmanın önlenmesi, alt yüzde de belirgin bir iyileşme sağlayacaktır.

Aynı şekilde nazolabial olukların ve yanak bölgesindeki hacim kaybının dengelenmesi orta yüz dolgu uygulamalarının vazgeçilmez bir parçası olmalıdır.

 

Orta yüz dolgularının kalıcılığı ne kadardır?

 

Tüm HA dolgular uygulama bölgesi, derinliği ve yapılan miktara göre kişiden kişiye değişiklik göstermek kaydıyla 6-12 ay içerisinde tamamen resorbe edilir.

 

Bu sure az miktar ve çok kontrol seansı ile uzatılabilir. Bu şekilde yapılan uygulamalar daha doğal ve dengeli bir orta yüz oluşturulması için de son derece önemlidir.