Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Ultrasmooth Selülit Tedavisi

Selülit, cilt altı yağ lobüllerinin, bağ dokusu içinde düzensiz bir şekilde birikmesi ile ciltte “portakal kabuğu” görünümüne neden olan bir deformitedir. Genellikle kalça, uyluk, karın ve kol gibi bölgelerde görülür.

Genetik özellikler, hormonal değişiklikler, dolaşım sorunları veya yanlış beslenme, egzersiz eksikliği, düzensiz yağ birikimi gibi çok çeşitli faktörler selülit oluşumunda rol oynayabilir.

Selülit, kadınların %80-90’nında görülürken, erkeklerin ise sadece %10’nunu etkileyebilir.

Cilt ve cilt altı dokuların çeşitli kalınlıktaki katmanlardan oluştuğu göz önüne alınırsa, selülit gibi bir kaç katmanı ilgilendiren rahatsızlıklarda tek bir cihaz veya tek bir ilaç tedavisi ile sonuca ulaşmaya çalışmak zaman kaybı olacaktır.

Selülit tedavisinde hedef alınan dokular yüzeysel ve derin dermis ile cilt altı yağ dokusu olmalıdır. Bu seviyelere yoğunlaşırken mutlaka cilt altı ve cilt bileşkesinde de kontrollü bir hasar oluşturmak gerekir.

Ultrasmooth selülit tedavi protokolümüz öncelikle cilt altı/cilt bileşkesini hedef alır. Bu katman, enerji bazlı cihazlarla derin masaj ve kan akımını hızlandıran özel solüsyonlar ile hareketlendirilir. Yine protokolün belirli seansları sadece dermisteki bantların parçalanmasına ayrılır. Fraksiyonel radyofrekans, shaper uygulamaları ile ciltten aşağı doğru uzanan bu bantlar parçalanır ve homojen bir görünüm elde edilir.

Selülit oluşumlarının şiddet ve genişliğine göre, dönüşümlü olarak hareketlendirme ve dengeleme seans sayıları belirlenir.