Randevu Talebi Formu

  İletişim bilgilerinizi bize gönderdikten sonra ekibimiz sizinle iletişime geçip en uygun randevu tarihi hakkında sizi bilgilendirecektir.
  Lazer Lipoliz

  Estetik Cerrahi alanında devrim niteliğinde olan Lazer Lipoliz ile yağ alma ve cilt gerginleştirme operasyonları son teknolojiyle kusursuz biçimde yapılıyor. Dünyada “Laser Assisted Liposuction” olarak da adlandırılan Slimlipo ile Lazer Lipoliz yöntemleri, insanlara, günlük hayatlarında hiçbir duraksama veya rahatsızlık hissetmeksizin istenmeyen yağlarından kurtulma ve ciltlerini gerginleştirme imkanı sunuyor.

  Günümüzde lazer, medikal yaşamın her alanında kullanılmaktadır. Bunun başlıca sebebi son derece kontrollü bir enerji olmasıdır. Uygun lazer tipini, belirli bir frekans ve dalga boyunda kullandığınız takdirde sadece istediğiniz dokulara ulaşabilir ve onlara dilediğiniz etkiyi uygulayabilirsiniz. Yani lazer biz neyi istersek onu görür ve bizim istediğimiz etkiyi oluşturur.

  Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır:

  1.  Lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ , hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir.
  2.  Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda fototermal etki  bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında yada sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır.
  3.  Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise fotostimülasyon etkisi yaratılır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.

  Diyelim ki karın bölgenizde ciltaltında yaklaşık 8cm lik bir yağ dokunuz var. Ben orda 5mm yağ dokusu bırakıp geri kalan yağı eritebiliyorum. Erittiğim bu yağı aynı anda dışarı çekiyorum. Yani dakikalar içerisinde 8cm lik kalınlık 5mm’ye dönüşüyor. Bu eritme işlemi sırasında sinirler, damarsal yapılar, kas, tendon veya herhangi bir organ en ufak bir zarar görmüyor.

  Peki yağ dokusu gitti ama üzerindeki cilt hala biraz gevşek ve sarkık.

  Slimliponun yani lazer enerjisinin derinin gerilme kapasitesine de etkisi var. Slimlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar. Gıdı, bacak içi, karın bölgesi ve kollar gibi cildin ince olduğu ve gerilmenin nispeten az olacağını düşündüğümüz yerlerde bu etki inanılmaz faydalı olabiliyor.

  Lazer Lipoliz’in temel avantajları;

  1. Lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir olması ve iyileşme sürecinin çok daha kısa olması.
  2. İşlem sonrasında morarma, kanama ve ağrının neredeyse hiç görülmemesi.
  3. Hedef bölgede çukur, tümsekleşme, dalgalanma veya deri sarkması gibi istenmeyen etkilerin meydana gelmemesi.
  4. Korse kullanım süresinin çok az olması.
  5. İlgili bölgede iz veya şekil bozukluğu oluşturma ihtimalinin olmaması.

  Ayrıca doku sıkılaştırıcı özelliğinin olması, hastanın işlem sonrasında daha rahat ve konforlu bir süreç geçirmesi, sosyal ve iş hayatına hemen ve sorunsuz dönebilmesi de tercih sebebidir.

  Slimlipo Lazer Lipoliz cihazını farklı bölgelerde başlıca üç amaçla kullanmaktayız;

  1.  Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
  2.  Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, gıdı, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
  3.  Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altında kullanılmaktadır.