Randevu Talebi Formu
[contact-form-7 id="31" title="İletişim formu 1"]
Terleme Botoxu

Aşırı terleme (hiperhidroz) ter bezlerinin normalden daha fazla çalışması sebebiyle deri yüzeyine salınan terin artması şeklinde tanımlanabilir. Özellikle avuç içlerinde, koltuk altında ve ayak tabanlarında ortaya çıkan aşırı terleme hayatimizi olumsuz etkileyen sorunlardan biridir. Bu sorunu yaşayan kişiler toplumda rahat hareket edemez ve yaşam kaliteleri negatif yönde etkilenir.

Botoks tedavisi son derece etkili bir yöntem olarak aşırı terlemenin tedavisinde 20 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Terleme bölgesine göre deri altına belli bir seviyeye enjekte edilen Botulinum A toksini aşırı terlemeye karşı çok etkili ve uzun süreli kalıcılık sağlayan bir tedavi olma özelliğine sahiptir. Uygulanan toksin buradaki kasların çalışmasını bloke ederek ter sekresyonunu engeller. Aşırı terlemeyle birlikte ortaya çıkan kötü koku veya kıyafetlerde oluşan hoş olmayan görüntünün önüne geçilmiş olur.

Terleme botoksu 18-65 yaş aralığında hemen herkese uygulanabilecek bir prosedürdür. İşlem süresi 10-15 dakikayı aşmaz. Genellikle işlemin sonuçları 3-7 gün arasında görülmeye başlar. Yaklaşık olarak 4-6 ay arasında etkili olur ancak kalıcılık sağlamak için toksin uygulamasının belirli sürelerle yenilenmesi önerilir.